SEPET

Sepette ürün bulunmuyor.

Yükleniyor...
MENU

Evlilik Teklifi Yüzükleri

Filter
FİYAT ARALIĞI
KARAT SEÇİMİ

Evlilik Teklifi Yüzükleri

Evlilik teklifi yüzükleri çiftler arasındaki sonsuz aşkı temsil ettiği için büyük önem arz ediyor. Bir ömür boyu mutluluğa atılan ilk adımlardan biri evlilik teklifi sırasında takdim edilecek yüzüğü seçmek. Böyle unutulmaz bir an için tabii ki sevgilinizin zevkine hitap edecek özel bir model tercih etmeniz gerekiyor.

Sina Pırlanta ise koleksiyonunda yer verdiği birbirinden şık, estetik ve zarif modellerle bu konuda arayışa girenleri çözüme kavuşturuyor. Üstelik kaçırılmayacak indirim fırsatları da Sina Pırlantanın geniş ürün yelpazesini daha câzip bir hâle getiriyor.

En Güzel Evlilik Teklifi Yüzük Modelleri


Her kadının hayali olan romantik bir evlilik teklifinin en önemli parçası göz kamaştırıcı bir yüzük. Söz ve nişan için farklı modeller olsa da evlilik teklifi yüzükleri hepsinden daha özel.

Çarpıcı görünümüyle tüm kadınların beğenisini kazanan bu yüzükler iki kalp arasındaki bağın en büyük simgesi oluyor. Ölümsüz sevgi ve o tatlı heyecan evlilik teklifi yüzükleriyle somutlaştırılıyor. İnce detayların büyüleyici bir tasarımla buluştuğu yüzükler, çiftlerin mutluluğunu en iyi şekilde yansıtıyor.

Tabii ki bu yüzükler her tarza uyum sağlayacak biçimde çeşitlilik arz ediyor. İkiz şekilde tasarlanan alyans yüzükler damat ve gelinin aynı yüzük modelini kullanabilmesine olanak tanıyor. Gelin için farklı, damat için farklı alyans seçenekleri de göz alıcı görünümleriyle karşımıza çıkıyor.

Desenli ve taşlı modeller kadınlar tarafından daha çok rağbet görürken sade veya kalın dokulu alyans yüzük modelleri erkeklerin daha fazla ilgisini çekiyor.

Evlilik teklifi yüzük çeşitleri farklılık gösterse de hepsinin ortak bir noktası var: Gerçek aşkı ve mutluluğu sembolize etmeleri.

Üstelik bu yüzükler herkesin stiline de tam uyum sağlıyor. Zarafeti ve güzelliği ön plana çıkaran yüzük modelleri evlilik teklifiyle bir araya gelince değeri kat kat artıyor.

Benzersiz tasarımlara sahip olan birbirinden etkileyici yüzük modelleri ise uygun fiyatlarla Sina Pırlanta bünyesinde yer alıyor. Modern ve geleneksel sanatı harmanlayan Sina Pırlanta, üst düzey kaliteyi bütçe dostu fiyatlar ile buluşturarak çiftlerin mutluluğuna imza atmayı amaçlıyor.

Evlilik teklifi yüzükleri denilince akla ilk olarak tektaş yüzük modelleri geliyor. İddialı duruşları ve göz dolduran ihtişamıyla bu yüzükler benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Hepsi görkemli birer sanat eseri gibi olan tektaş yüzük modelleri altın ve değerli taşlardan meydana geliyor. Nefes kesici tasarımı baş döndürürken romantik evlilik teklifini de hakkıyla taçlandırıyor. Küçük taşlı ve büyük taşlı seçenekleri bulunan bu modeller Sina Pırlanta’da ideal fiyat aralıklarıyla herkesin tarzını fazlasıyla tatmin ediyor.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olur?


Hayatının aşkını bulup ömrünün sonuna kadar onunla yaşamak isteyenleri evlilik sürecinde çok önemli görevler bekliyor. Yüzük seçimi de en kritik aşamalardan biri olarak öne çıkıyor.

Her şeyden önce, evlilik teklifi yüzükleri nasıl olmalı? sorusunun cevabını araştırırken bütçeyi göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Farklı fiyat skalasında binlerce ürün bulmak mümkün olduğu için yüzük tercihinde bütçe faktörü önemli bir rol oynuyor. Yüzüğün kalıcı olacağının unutulmaması, teklif organizasyonu kadar buna da önem verilmesi en iyi modelin belirlenmesini kolaylaştırıyor.

Evlilik teklifi yüzükleri; klasik tektaş yüzükler, modern tasarım tektaş, baget yüzük, oval pırlanta tektaş, prenses kesim tektaş, damla kesim tektaş başta olmak üzere geniş bir yelpazeye sahip. Hangi yüzüğün alınacağına karar verirken şüphesiz ki sevdiğiniz kadının tarzını göz önünde bulundurmanız en doğrusu.

Tabii ki yüzüğü takacak kişinin parmak ölçüsünü de unutmamak gerekiyor. Parmağında şık durabilmesi için doğru ölçüyü bilmek ehemmiyet arz ediyor. Bunun için hediye almak bahanesiyle deneme yaptırılması veya önceden alınan bir yüzüğün referans olarak kullanılması en pratik çözüm oluyor.

4 tırnaklı, kristal kesimli ve yuvarlak halkalı tektaşlar klasik modeller içinde ön plana çıkıyor. Modern tasarımlar söz konusu olduğunda ise beyaz altın halkalar, kalın tırnaklı montürler, kare yüzükler farkını konuşturuyor.

Evlilik yüzüklerinde nazar boncuğu, düğün tarihi, parmak izi, kalp veya sonsuzluk işareti de yer alabiliyor. Bu tür detaylar evlilik yüzüğünün değerini kat kat artırıyor.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?


Evlilik teklifinde verilen yüzük nikâha kadar sağ elin yüzük parmağına takılır. Ancak çiftler evlendikten sonra artık sol elin yüzük parmağına takılmaya başlanır.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Kaç Karat Olmalı?


Evlilik teklifi yüzükleri modellerinde karat, taşın ağırlığını ifade ediyor. Evlenme teklifi için tektaş yüzüğün ideal boyutu 0.20 CT-0.40 CT arasında bulunuyor. Beştaş ve tamtur yüzüklerde ise karat ağırlığı, yüzükteki bütün pırlantaların toplam karat ağırlığını belirtiyor.

Pırlanta yüzüklerde taşın büyüklüğü arttıkça karatı da artıyor. Karatın artışı, yüzüklerin fiyatını da yükseltiyor. Evlilik teklifi yüzüğü seçerken büyük taşlı modellere yönelmek önerilir. Çünkü her kadın tektaşını gösterip bununla övünmekten hoşlanır.

5 Taş İle Evlenme Teklif Edilir mi?


Tabii ki 5 taş yüzük ile de evlenme teklif edilebiliyor. Bu yüzüklerdeki her bir taş farklı bir anlamı simgeliyor: Bereket, mutluluk, huzur, sadakat ve aşk.

Işıltısıyla ve göz alıcı parlaklığıyla hiçbir kadının hayır diyemeyeceği beş taş yüzükler evlilik tekliflerinde de kendine yer buluyor. Pırlantanın asâletini 5’e katlayan bu yüzükler alyans olarak da sıklıkla tercih ediliyor.

Evlilik teklifi yüzük çeşitleri arasından tercihiniz ne olursa olsun, en uygun fiyata en yüksek kaliteyi bulabileceğiniz adres yine Sina Pırlanta oluyor. Öyleyse bize de size mutluluklar dilemek kalıyor.