Ana içeriğe atla

⭑ Sevgililer Gününe Özel Fiyatlar ⭑

2024-02-29T23:59:59
Sepetim

Sepetiniz boş

Tektaş Pırlanta

Bu makalemizde evlilik tekliflerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelen tektaş yüzüğün tarihsel serüvenini ele alacağız.

Eski Mısır’da sol elin dördüncü parmağı olan yüzük parmağından kalbe doğrudan giden bir damar olduğuna inanılırdı. M.Ö. 332 yılında Büyük İskender’in Mısır’ı ele geçirmesinden sonra bu kültür Yunanlılar tarafından benimsenmiştir. “Vena Amoris” adı verilen bu terimi tercüme ettiğimizde “Aşk damarı” anlamı karşımıza çıkmaktadır.

Vena Amoris – Aşk Damarı
Vena Amoris – Aşk Damarı

Tarih boyunca farklı metallerle alyans yüzükleri kullanılmıştır. Ancak elmaslı nişan yüzüğü ilk defa 1477 yılında Avusturya Arşidükü Maximilian tarafından Prenses Mary’e hediye edilmiştir. Dünyanın en sert ve dayanıklı olan taşı elmas, ölümsüzlük anlamını taşımaya başlamıştır. Artık pırlanta aşkının ölümsüz olduğunu ifade etmek isteyen çiftler için bir sembol haline gelmiştir.

Pırlanta eğitimlerimize katılmak için başvuru formundan veya egitim@sinapirlanta.com mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz

Sina Pırlanta Marka Yüzü Buray

Şarkıcı Buray önceki gün İstanbul Jewelry Show fuarına katıldı. Buray, marka yüzü olduğu Sina Pırlanta'nın standını gezdi

Daha Fazla

Cesur Tülin

Manken Tülin Şahin, bir mücevher firmasının reklam yüzü oldu.

Daha Fazla